Duben 2008

Vlčí jáma

28. dubna 2008 v 19:11 | milouš |  Pohádky
Mám pro vás tu další slibovanou pohádku. Sice neni tak poetická jako ta první, ale taky se mi docela líbí.
To byl tenkrát jeden cikán, ten vám byl veselý a na housličky hrál tak krásně, až člověku srdce usedalo. Jednou šel v noci z výročního jarmarku, a protože se mu dařilo a v kapse mu cinkalo pár zlaťáků, bylo mu do skoku i k hraní na housličky. Ale nějak se mu samou radostí zamíchaly chodníčky, popletly se mu cestičky a ztratil se v lese. Byla tma a on marně hledal cestu ven a jak tak tím lesem škobrtal, najednou se mu pěšina pod nohama ztratila a spadnul do vlčí jámy. A bylo to! Veselí a radost ho rázem přešly, zkoušel se vyškrábat ven, ale stěny pasti byly vysoké, inu na vlky. Tak se tedy smířil s osudem, ráno moudřejší večera, sedl si do kouta a čekal.
Tak tam tak seděl a čekal na bílý den, najednou ve tmě něco zapraštělo, pak to zavylo a žuchlo dolů. Do pasti spadl vlk. Když vlk uviděl, že už někdo v pasti je, poulí na něj ze tmy rudé oči a cení bílé zuby, neodvážil se ani pípnout, stáhnul se do opačného kouta a byl tichý jako pěna. Netrvalo to dlouho a tou cestou šel lišák a než se nadál, byl v pasti. To podivné stvoření s rudýma očima a bílými zuby mu nahnal taky hodně strachu: "To bude jistě sám ďábel!" A protože byl strachy bez sebe, ani se nepokoušel dovědět, kdo to sedí v tom protějším rohu a vmáčknul se do třetího kouta a tam ani nedutal. A protože dobrých věcí musí být do třetice, bác! Najednou dolů spadnul osel. I on měl oči jen pro toho strašidelného tvora s rudýma očima a bílými zuby, a protože byl volný jen ten poslední kout, vplížil se tam a ani nehýknul.
Cikánovi se nevedlo o moc lépe, kdo by se rád ocitnul v jámě s divou zvěří. Aby ovládnul strach, popadl housličky a začal hrát. To bylo něco na vlka, lišáka i osla. Vlk strašlivě vyl, lišák štěkal a osel hýkal. To vám bylo muzicírování! "Ach, to jste vy, kmotře?" zvolal pojednou lišák na vlka a osla: "Jsme ztraceni, pokud neposlechnete moji radu. Kmotře osle, postavte se na zadní nohy a opřete se o stěnu, já a kmotr vlk po vás vylezeme nahoru, pak vás vytáhneme vzhůru!" Osel udělal, co mu lišák poručil, a tak se ten a po něm i vlk dostali po jeho zádech ven. Když byli nahoře, na osla ani nepomysleli, pelášili pryč, jakoby jim za patami hořelo. A bylo to!
Cikánovi spadl kámen ze srdce, když viděl, že tu zůstal jen s oslem, přestal hrát a pravil: "Jen se nic neboj, oslíče, já jsem ten, kdo ti opatřil kopýtka podkůvkami." A bylo po strachu! Oslík cikána poznal, a tak se oba spokojeně uložili ke spánku a spali až do bílého rána.
Tak a teď bych chtěla poblahopřát naší nové dvacítce Lucce. Dary jsem ti dala a zítra se na tebe těšim ve škole ;-)
Ale ty Eliško...ty už nám ani nenapíšeš, že nás ve čkole nenavštívíš a tak všeobecně na tu školu zas pěkně pečeš. Styď se. Nebejt blogu netušim jestli eště žiješ nebo jsi uvízla v nějaký památce po Báhtoryový. Což takhle přijít aspoň zejtra na písemku z matiky, němčiny, biologie...

NOVÝ VZHLED!!?

26. dubna 2008 v 23:07 | Lucpuckuc
Nějak mě tak napadlo, že bychom to tu mohli trochu "zjarnit"... Co vy na to řikáte??ovšem pokud se vám to nelíbí tak se nebudu vnucovat... Jen sem si s tim trošku "pohrála"... :)
Tak s tim naložte podle svého uvážení, ale upřímně doufám, že se vám to bude líbit.

Drsnej rozjezd

26. dubna 2008 v 22:49 | Lucpuckuc
Zdravím vás,
tak vážení příští týden bude "drsnej"... sice začíná mejma narozeninama :D což se jeví jako příjemný začátek, ale poté následují dva dny nabité písemkama až po uši.. Právě jsem se to dozvěděla a vůbec netušim jaxe to stihnu naučit:D asi budu muset prodloužit den na víc než jen 24hodin:D
No, takže zítra se musim naučit téměř všechno, protože v pondělí večer slavíme s rodinou a v úterý večer mám španělštinu... tak se do toho asi pustim hned od rána, k tomu mě dopoledne táta veme na to parkoviště učit parkovat.. No bude to zajímavej návrat po týdnu zpátky do školy..ale vim, že vy ste na tom uplně stejně, pže sme tam nebyly ani jedna.. Takže holky! Musíme jít přímo na věc, společnými silami vše zvládneme ;) věřim tomu:D.
Jinak naštěstí nemáme v pondělí seminář, takže aspon budu mít víc času na učení...
Těšim se na vás a netěšim se na ty šílený testy... ale ono to zase přejde, nějak se to zvládne a pak budem spokojený(více méně). ;) Mějte se a nevzdávejte se:D

Brno

26. dubna 2008 v 17:55 | milouš
Tak jsem se vrátila z Brna, kde bylo celostátní kolo soutěže Gymnasia Cantant. Byla jsem tam už po....hm....hodněkrátý. Na nádraží si nás vyzvednou autobusy a ty nás s policejním doprovodem dovezou až ke škole. Jeli jste někdy v dopravní špičce na červenou aniž byste porušovali pravidla? Ano, řidiči nás nemají v oblibě a letos už ani chodci. Letošek byl ale i trochu jiný. Ne v policejním doprovodu ani v tom, že jsme nebydleli v tý fajnový tělocvičně s kruhama, ale v tom, že jsme neměli ani čas dojít si na záchod. Od rána jsme byli v jednom kole. Byly totiž jako novinka ateliéry. Vůbec se nám na ně nechtělo, ale ve finále jsem se zúčastnila všech zkoušek a dokonce i závěrečnýho vystoupení.Každopádně se nám podařilo udělat povzdvyžění v místní cukrárně při objednávce sedmi čokolád a jednoho čokoládovýho dortu ihned k snězení. Pak už jsem jen spadla z debilního klouzavýho praktikáblu, zazpívala na soutěži a zahrála si s lidmama 300 stop v rockovym klubu Fleda. Jo a taky. Dostala jsem na triko postarat se o třicet sboráků, protože šéf musel do Švédska. Ale všechno se zmáklo. Na závěrečnym koncertě jsme zdárně zazpívali bez toho pána co před náma stává, mává rukama a srandovně se šklebí a získali zlaté pásmo, což znamená, že jsme jeden ze tří nejlepších sborů, které se účastnily. A to je asi všechno. Mohla bych se tu rozepisovat víc, ale... myslim, že mezi mučicíma nástrojema a pohádkama (už se chystám na další) je tohle trochu jinej a zcela subjektivní zážitek, kterej vás vlastně ani nemusí zajímat.

Železná panna

25. dubna 2008 v 20:45 Mučící nástroje
Železná panna se řadí k ostřejším nástrojům útrpného práva (mučení).
Jde o kovovou či dřevěnou konstrukci, těsně obepínající trup, či celé tělo vyslýchaného, opatřenou na vnitřních stranách ostrými kovovými hroty.
Železné panny byly konstruovány ve dvou typech - první typ byl určen k dlouhodobějšímu pobytu vyslýchaného a hroty nebyly v přímém kontaktu s tělem - stresujícím působením byl pobyt v uzavřeném prostoru se špatnou výměnou vzduchu.Byla tam patrná i velká nevyspalost (vyslýchaný padal na hroty při usínání). Druhým typem je těsná konstrukce, kde hroty pronikají do těla při uzavírání nástroje.
Tímto mučícím nástrojem snad nejvíce proslula Alžběta Báthoryová,zvaná též jako Čachtická paní.Podle legendy se vypráví,že se koupala v krvi v mladých dívek,aby nezestárla...což se jí nedařilo.A jak jinak získat velké množství krve,než železnou pannou.Alžběta se navíc vyžívala v mnoha jiných mučení a tyranizovala své okolí.Nejvíce trpěly její služky a švadleny,které musely šít šaty tak,aby byl každý steh stejně dlouhý,když tomu tak nebylo,projevila se Alžbětina krutost a tyranské sklony.Švadlenám vpichovala špendlíky pod nehty nebo jim stříhala "blány" mezi prsty.
Jestli jste ještě nikdy neviděli železnou pannu,tak ji mají v mučírně na hradě Křivoklát...v téhle mučírně mají spoustu zajímavých věcí ;-)
A já nemám ráda sado maso...jen obdivuji a zajímám se o středověké praktiky mučení...

Pás cudnosti

25. dubna 2008 v 17:51 | Elza |  Mučící nástroje
Pás cudnosti pro ženy sloužil podle tradice k tomu, aby manželky rytířů nebyly nevěrné, zatímco jejich muži se vydávali na křížové výpravy. Pás cudnosti se však dal nosit pouze několik dní, neboť poté ženy podléhaly infekcím kvůli odřeninám ze železných částí pásu, a také to bylo zhoršeno tím, že se nemohly umýt.
Tak tohle by mě nikdo nosit nedonutil!!!!!!!A absolutně nechápu,jak tohle mohl vůbec někdo nosit...
Ale mám tu ještě pás cudnosti pro muže a nejdřív mě napadlo,že kdyby mi byl můj manžel nevěrný,tak bych mu ho nasadila,má to ovšem jeden háček...nebo víc...podívejte se a popřemýšlejte....
Mužský pás cudnosti
Tato divná "drobnůstka" byla nedávno objevena v jedné turistické lokalitě. Neví se, zda se jedná o výmysl řemeslníka, který ji vyrobil, anebo zda opravdu byla v minulosti používána. V každém případě je to věc zajímavá, a také vůči ženskému pohlaví je správné ji zde ukázat a též vzhledem k tomu, co díky tomuhle nástroji muselo být vytrpěno.
Už jste na to přišli?Za 1. nejsem taková potvora a za 2. kdo by si s tím nasazováním dělal práci?

Palečnice

25. dubna 2008 v 17:42 | Elza |  Mučící nástroje
Palečnice se řadí k mírnějším nástrojům útrpného práva (mučení).
Jedná se o upravený šroubový lis, složený ze dvou či tří plochých dřevěných (později železných) pásků spojených stahovacími šrouby. Pro zvýšení účinku byly vnitřní plochy pásků opatřny rýhováním, hraněním, nebo i hroty, v modernější podobě byly pásky mírně prohnuté. Palečnice se používaly převážně k drcení prstů, přičemž nástroj byl nasazen na článek prstu ( mírnější podoba) nebo na kloub. Často zmiňované využití palečnic k drcení genitálií či prsů v rámci mučení není doloženo.

Španělská bota

25. dubna 2008 v 17:40 | Elza |  Mučící nástroje
Španělská bota patří k ostřejším nástrojům útrpného práva (mučení).
Jedná se o upravený šroubový lis, jehož čelisti jsou uzpůsobeny do tvaru vhodnému k nasazení na holeň. Vnitřní plochy čelistí jsou opatřena kovovými jehlami či ozubením, stahování zajišťují proti sobě umístěné dvojice šroubů nebo jsou obě poloviny nástroje opatřeny rozevíracím pantem a stahování se provádí silnějším šroubem z jedné strany. Ranivý účinek spočívá při slabším utažení šroubů ve vzniku bolestivých a obtížně se hojících poranění nohy, při silnějším utažení ve zhmoždění svalů nohy až k případnému rozštěpení dlouhých kostí.

Třeste se...přicházejí mučidla

25. dubna 2008 v 17:39 | Elza
Ahoj tak jsem nějak unavená a trochu nastydlá...drahá asi jsi mě nakazila....nehorázně mě škrábe v krku,ale já nad tím vyhraju :-D.
Včera večer jsem se byla projít a trochu si odpočinout do přírody a hlavně najít taky nějaké odpovědi a strašně mě to táhlo do Prokopskýho údolí k rybníku,lidičky tam vám bylo krásně!Nějak se mi tam ulevilo a to bylo přesně to, co jsem potřebovala.Navíc se mi v noci zdál divný sen,,potkala jsem v tom snu člověka,se kterým jsem se ještě v životě nesetkala a zvláštně jsme si popovídali a mě to něco dalo,zatím sice nevím co,ale určitě na to jednou přijdu.Sny jsou někdy báječné v tom,že se zapomenou,ale v docela mě mrzí,že si nepamatuju,proč se mi v tom snu ulevilo.Navíc ani nechápu,proč by se mi mělo ulevovat,když mě nic netrápí,ale třeba se v tom snu stalo něco,co mě trápilo a já už nepřijdu asi na to,co to bylo...
Dneska jsem začala číst úžasnou knížku,jmenuje se Čachtická paní z Karlštejna a fakt docela mazec...Trochu mi to připomnělo moje oblíbené děsivé téma ... mučící nástroje.Takže vám sem dám pár obrázků a nějaké informace o nich, tak se nelekněte ;-)

CLOSE - Westlife

23. dubna 2008 v 18:09


Across the miles
It's funny to me
How far you are but now
Near you seem to be
I could talk all night
Just to hear you breathe
I could spend my life
Just living this dream
You're all I'll ever need

You give me strength
You give me hope
You give me someone to love someone to hold
When I'm in your arms
I need you to know
I've never been
I've never been this close

With all the lovers
I used to know
I kept my distance I never let go
But I your arms I know I'm safe
'Cause I've never been held
And I've never been kissed in this way
You're all I'll ever need
You're all I'll ever need

Close enough to see it's true
Close enough to trust in you
Closer now than any words can say

And when, when I'm in your arms,
I need you to know I've never been
I've never been this close

You give me strength
You give me hope
You give me someone to love someone to hold
When I'm in your arms
I need you to know
I've never been
I've never been
I've never been
I've never been this close

Hmmm, můj nový článek

22. dubna 2008 v 19:45 | milouš
Tak jsem vám sem chtěla napsat už o IVT. Dokonce jsem se na to i těšila. Těšila jsem se, jak vynadám holkám, že mě opustily a já ve škole trčim sama. Jenže mi odpadla poslední hodina, čímžto se mi škola zkrátila na pouhých hodin šest (ach, jaká libá vzpomínka na základku) a tím se mi srovnala nálada z názvosloví, který jsem si opravdu nedala. Nicméně vrátím se k IVT. Tam jsem totiž celou hodinu buď zprovozňovala počítač (v posledních pár měsících by se dalo říct, že je to moje hoby) nebo vyráběla domácí úkol. Ovšem nebyla bych to já, kdyby se má práce po odevzdání zobrazila správně. Uspávač hadů, mi totiž změnil příponu, čímž se mi nevysvětlitelně smazaly všechny fotky, které byly podstatou mé práce. Ano, mám radost a jakou, protože teď to mám udělat na svym počítači doma, což je v celku nemožné. Ale což. Aspoň se nenudíme, že?
Taky si řikám, že už je skoro čas na další pohádku. Inu nebojte se, já sem zas nějakou brzo dám. ;-)
A děvčata(Lucpuckucko, Eli a Tery), všimly jste si jedný věci na tomhle blogu? Ano, vládneme si tu samy, nikdo jiný se sem skoro ani neodvažuje něco napsat. :-)

Tak se opět hlásím

19. dubna 2008 v 12:15
Nazdar!

Tak teda po delší době píšu. Nic zvláštního se u mě neděje.. Snad jen to že se mi vůbec nechce učit a budu to muset změnit, protože příští týden je zas krutej... :(
Jinak se už taky nezadržitelně blíží moje narozeniny a bude ze mě staroch.
Měla bych se jít učit, tak asi se na to vrhnu (biologie, němčina, angličtina a kdoví co eště). Co mě v poslední době baví nejvíc je četba, čtu jak divá :)
Aaaaa nechce se mi učit...naštěstí je v ponděli to volno, tak to musim zužitkovat, jenže dopoledne strávim v autoškole no, ale tak snad biologii se naučit stihnu :) tak papa mějte se tu pěkně!

Citáty

18. dubna 2008 v 20:36 | Elza
Ahojky tak další pracovní týden je za námi a myslím,že i úspěšně nebo ne holky?Koukám,že sem poslední dobou nějak nepíšete....dělejte s tím něco :-)
Taky komentářů je tu nějak málo...nikdo nám to tu moc nekomentuje a mě to trochu mrzí,ale nic s tím zase nenadělám.
Chcete vědět, jak se mám?Pro ty kdo to chtějí vědět se mám báječně a pro ty kdo ne se mám taky báječně...to sem tomu zase dala,co?No nic nějak dneska nemám šťávu či co,měla bych asi dotankovat :-D...
Tenhle týden jsem dostala bezvadnou knížku plnou citátů, a tak sem nějaký ten citát semtam dám...například se mi líbil citát o přátelství,což je moje oblíbené téma.Ten citát je: ,,Člověk zemře tolikrát,kolikrát ztratí přítele."
Určitě na tom je hodně pravdy...myslím si,že jsem už umřela několikrát.Podle mě je smrt jen relativní,člověk vám vždycky zůstane v srdci...i když to zní jako klišé,prostě to tak je...nehorázně moc se těším na to,až se tam někde,kde budou pěkný stromy a čistý záchody (jsem cvok v používání textů písní),potkám se svojí učitelkou angličtiny a posedíme a popovídáme a ona mi hrozně vynadá,co že jsem to všechno vyváděla za věci....
A teď zpátky k tomu přátelství,člověk častokrát přijde o přátele,ale nesmí to vzdávat!!!!!
Pak tam byl ještě jeden,co mě dokonale zaujal,a to : ,,Manželství je památka na lásku."
Tomu se dá a nedá věřit,něoc na tom bude,stejně jako na jemu podobném : ,,Štěstí v manželství se říká láska."
No a tím se s vámi pro dnešek loučím...příšerně mě bolí břicho...auauau

Včerejšek

13. dubna 2008 v 15:34 | Elza
Ahojda, dnešek byl fenomenálnííííí....ráno jsme se náramně s klukama (bráchou a druhým bráchou Lukynem) bavili...a pak jsme se s rodiči bavili (rodiče i popíjeli) přes okno se sousedkou...připomnělo mi to starý časy,který jsou už dávno pryč :-D...
Po obědě jsme vyrazili do naší hospůdky,kde se konal šipkařskej turnaj a kde mi to zase náramně šlo ;-).A hlavně tam byl můj drahoušek Aleš,kterýho zbožňuju víc a víc...a to nejen pro jeho krásný oči, holky....A tak jsem hrála a poprvé jsem prohrála,pak jsem hrála po druhé a vyhrála 2:0...no a hrála jsem s Alešem a ten "zmetek" mě porazil =o).
Nakonec jsem hrála ještě o třetí místo v ženským turnaji a to třetí místo dostala...heč...a v pondělí vám přinesu ukázat pohár a mám láhev vína,kterou společně vypijem....a vyhrála jsem ještě nějaký půllitry a sprchovej gel...jé já se tu ale krásně chlubím,ale to snad
Hups tak tenhle článek jsem psala zatím nejdéle :-))) A víte proč?Protože ve chvíli, kdy jsem psala tu nedopsanou větu :-) začal někdo pískat a byl to Aleš,a tak jsme tu s Alešem seděli do půl třetí do ráno a vypili 1,5 litru růžovýho šampáňa a tu moji výhru,čímž se vám omlouvám,páč jsem o odstavec výš slíbila,že ji vypijem spolu ;-).
Příště až bude pískat,tak mu neotevřu....zase kecám,ale což říct to můžu...Náhodou to byl příjemný večer s mýma bráchama a s mým Alešem...mým?on není můj,ale já chci aby byl a tak se do toho vložili bráchové a dneska mi brácha povídá,že chce švagra a že chce,aby se jmenoval Aleš ,je to super nápad....;-)
Teď když to tu dopisuju,už tu není můj brácha Luky,páč si ho před chvilkou odvezla jeho maminka....a tak snad ho zase brzy uvidím a jinak na svůj profil na líbimku jsem šoupla hromadu fotek a mám jednu nádhernou společnou s Alešem,Lukynem a ségrou...
Tenhle tejden byl nejpraštěnější v celým mým životě a já si ho budu dlouho pamatovat...Aleš mi včera několikrát řekl,že jsem potvora a mrcha a víte proč?Protože pil celý odpoledne a pak se domazal u nás a ve finále škital,a jelikož z vlastní zkušenosti vím,že na to zabírá ocet s cukrem,tak jsem muý to dala a on nevěděl,co mu dávám a jak byl v šoku,tak to zabralo a on povídal,že jsem zákeřná potvora,ale že mi děkuje,že to zabralo ;-)Dneska mi psal o tom,jak je mu příšerně špatně a já se náramně smála,poněvadž mu to přeju,vždyť jsem si kvůli němu zvětšila spánkový deficit...dneska asi umřu,ale půjdu si brzy lehnout,tak to snad bude v pohodě....a od zítřka zase školní maraton ach jo...
Zatíííím já letíííííím........

To byla JÍZDAAAAA

12. dubna 2008 v 11:37 | Lucpuckuc
zdravim!
tak sem včera absolvovala zkoušku v autoškole a děkuju těm co mi držely palce. Dopadlo to jak to dopadlo a určitě je to tak správně :)
A to totiž tak, že testy a údržbu sem dala, ale jízdu sem na předposlední křižovatce fatálně zmrvila... a stydim se za to. Ale přesně vim proč se mi to stalo, soustředila sem se jen na jednu věc místo na víc věcí najednou. Prostě sem neudělala věc, kerou normálně při jízdách dělám.. Takže tak.
Jinak sme měli hroznej pech, protože komisař byl přísnej a eště k tomu měl blbou náladu a byl šíleně nepříjemnej. Jela sem společně s kamarádkou od nás ze školy..a ona tu jízdu nezvládla taky. prostě ten komisař jakmile člověk udělal jednu sebemenší chybu tak ho začal hrozně plísnit a sjíždět.. u mě byl zezačátku až podezřele dlouho ticho,tak sem si řikala, že to vypadá dobře..dokud sem to nepo... na tý křižovatce. Ten komisař mi pak po zkouškách řikal, že jinak tu mojí jízdu musí fakt pochválit, že byla dobrá, ale že za tu chybu mi jí prostě dát nemůže.. takže tak no. ale je to hrozně zajímavej zážitek. Čekali sme tři hodiny než sme šli na řadu, takže sme tam s těma holkama seděli uplně nervní, nemohli sme ani jíst nic... a pak dyž sem přišla na řadu, tak sem šla řídit a vůbec sem nervózní nebyla..až na tý jedný osudový křižovatce.. ale jinak to bylo fajn..jen mi příde nefér že kvůli tomu že se komisař blbě vyspí tak vyhází na zkouškách půlku lidí... ten druhej komisař co jezdil v druhym autě byl prej mírnější.
No, takže 21.4. si dělám opravu a sem si už stopro jistá, že to dám ;) Protože tahle moje jízda byla fakt nejlepší jízda jakou sem kdy zajela, jen ta jediná chyba zamrzí... :/ ale díky tomu tuhle chybu už nikdy neudělám a to je hlavní a navíc se este jednou projedu zkušebně s mym skvělym a zábavnym instruktorem a na to se těšim stejně se těšim na tu opravnou zkoušku, protože nejvíc sem se bála zkoušení z údržby a to už mám za sebou takže je to v pohodě :)
Tak tohle je asi můj první fakt dlouhej příspěvek sem... tak si toho važte prosím :D
Půjdu se projít a pak se musim učit..hezkej vikend přeju

Chich

11. dubna 2008 v 20:50 | Elza
Ahoja včera byl fakticky divnej den...nejdřív mi bylo dost mizerně,ale pak jsem se vydala do hospody a povídala si do noci s Alešem...
Teď jsem něco hledala v počítači a našla docela zajímavou věc...před pár lety jsem cosi napsala, a jelikož mě teď chytá zase psací posedlost, nevím, jestli v tom nebudu pokračovat....když mi bylo nejhůř, a je to asi dva týdny zpátky,taky jsem cosi napsala a bylo to docela smutný a teď mě najednou neláká to dopsat...bude to nejspíš tím,že už nejsem smutná....
Takže když už jsem to našla,tak to sem dám a doufám,že mě nezabijete...ale drahé se to líbilo,takže snad ne...navíc je to jenom první kapitola ;-)
Tenhle týden mi několik lidí řeklo,že jsem romantik...a já jsem udivena tím,jak na to přišli,ale taky tím že je to možná i pravda........crazyyyyyyy..........
Nějak to píšu už opravdu dlouho...ale to víte psaní s přáteli je důležitější...

Wyclef Jean Feat - Dance like this

10. dubna 2008 v 19:50 | Elza |  Texty
I ain't come to fight tonight! Too many ladies up in here tonight!
(Everybody report to the dance floor, PLEASE!! Grab a girl)

I never really knew that you could dance like this..
She make a man wanna speak spanish..
Como se llama? Bonita. Mi casa, su casa.

When you move you got me hypnotized, especially when I look into his eyes.
Hey papi I wanna see you do the dance to the Conga.

Hey girl I can see your body moving (and it's driving me crazy),
And I didn't have the slightest idea (until i saw you dancing).
And when you walk up on the dance floor nobody cannot ignore the way you move body, girl.
And everythings so unexpected the way you already left it, so you can keep on shaking it.

Baila la calle de noche, baila la calle de dia.
Baila la calle de noche, baila la calle de dia.

I never really knew that you could dance like this..
She make a man wanna speak spanish..
Como se llama? Bonita. Mi casa, su casa.

When you move you got me hypnotized, especially when I look into his eyes.
Hey papi I wanna see you do the dance to the Conga.

Hey boy now that i see all your rhythm,
I'm in a state of shock now, the way
I can see you body moving and
I don't want you to stop now.
I like the way you approach me so sexually, you found me in the base boy.
I can't ignore the way you dancing, you got me in a trance and....
I can't explain..... it.

Baila la calle de noche, baila la calle de dia.
Baila la calle de noche, baila la calle de dia.

I never really knew that you could dance like this..
She make a man wanna speak spanish..(spanish)
Como se llama? (Si)Bonita.(Si) Mi casa, su casa. (yeah)

When you move you got me hypnotized, especially when I look into his eyes.
Hey papi I wanna see you do the dance to the Conga.

Senorita, fill the Conga, let me see you move like you come from Havana.
Oh...I didn't know you did it like that..
Hey a papi don't you stop it, wanna see you move your body.
Oh...I didn't know you did it like that..

Baila la calle de noche, baila la calle de dia.
Baila la calle de noche, baila la calle de dia.

I never really knew that you could dance like this..
She make a man wanna speak spanish..
Como se llama? Bonita. Mi casa, su casa.

When you move you got me hypnotized, especially when I look into his eyes.
Hey papi I wanna see you do the dance to the Conga.

Baila la calle de noche, baila la calle de dia.
Baila la calle de noche, baila la calle de dia.
Baila la calle de noche, baila la calle de dia.
(Baila conmigo)
Baila la calle de noche, baila la calle de dia.
(Baila conmigo)

I never really knew that you could dance like this..
(Baila conmigo)
She make a man wanna speak spanish..
(Baila conmigo)
Como se llama?(Si) Bonita. (Si)Mi casa, su casa.

When you move you got me hypnotized, especially when I look into his eyes.
Hey papi (si) I wanna see you do the dance to the Conga.

I never really knew that you could dance like this..
She make a man wanna speak spanish..
Como se llama?(si) Bonita.(si) Mi casa, su casa.

When you move you got me hypnotized, especially when I look into his eyes.
Hey papi I wanna see you do the dance to the Conga.

Oh...Oh.....Oh....Oh.....Oh.....
Tohle mi v hlavě zní už několik dní a je to fakt skvělý...film Dirty Dancing 2 nějak zvlášť nemusím,ale tohle je naprosto skvělý a ta španělština v tom mňam...

Aerosmith - I don't wanna miss a thing

10. dubna 2008 v 19:24 | Teri |  Texty


I could stay awake just to hear you breathing
Watch you smile while you are sleeping
Far away and dreaming
I could spend my life in this sweet surrender
I could stay lost in this moment forever
Well, every moment spent with you
Is a moment I treasure

I don't wanna close my eyes
I don't wanna fall asleep
'Cause I'd miss you, babe
And I don't wanna miss a thing
'Cause even when I dream of you
The sweetest dream will never do
I'd still miss you, babe
And I don't wanna miss a thing

Lying close to you
Feeling your heart beating
And I'm wondering what you're dreaming
Wondering if it's me you're seeing
Then I kiss your eyes and thank God we're together
And I just wanna stay with you
In this moment forever, forever and ever

I don't wanna close my eyes
I don't wanna fall asleep
'Cause I'd miss you, babe
And I don't wanna miss a thing
'Cause even when I dream of you
The sweetest dream will never do
I'd still miss you, babe
And I don't wanna miss a thing

I don't wanna miss one smile
I don't wanna miss one kiss
Well, I just wanna be with you
Right here with you, just like this
I just wanna hold you close
Feel your heart so close to mine
And stay here in this moment
For all the rest of time

Don't wanna close my eyes
Don't wanna fall asleep
'Cause I'd miss you, babe
And I don't wanna miss a thing
'Cause even when I dream of you
The sweetest dream will never do
'Cause I'd still miss you, babe
And I don't wanna miss a thing

I don't wanna close my eyes
I don't wanna fall asleep
'Cause I'd miss you, babe
And I don't wanna miss a thing
'Cause even when I dream of you
The sweetest dream will never do
I'd still miss you, babe
And I don't wanna miss a thing

Don't wanna close my eyes
Don't wanna fall asleep, yeah
I don't wanna miss a thing
PS:Jsem nějaká divná dneska,co??

Zapomínání

10. dubna 2008 v 15:47 | Elza
Ahojda takže dneska jen velmi krátce....a rozhodla jsem se pro tohle téma hned ze dvou důvodů...za 1.minulý článek drahé a za 2.zkrátka proto,že na některé věci se zapomenout nedá....
Již několikrát jsem tu napsala o zapomínání na přátele,to stále platí,poněvadž kdo zapomene na přítele není přítel....ale DI (debilní imbecil....tyhle zkratky jsme dneska zavedly s holkama...ovšem ne všem byste mohli rozumět...HDP=Hodně Dobrej Párek....)
Zapomínání je velmi špatné,to můžete denně slýchat ve škole,v práci a vlastně kdekoliv.Osobně zapomínám na hodně věcí,hlavně na úkoly a na to co miá nakáže moje drahá matinka...Nikdy však nezapomínám na své přátelé,na svou rodinu(na tu bych někdy nejradši zapomněla:-D) a na sebe...to poslední zní dosti sobecky,ale niákdo na sebe nemá zapomínat.Nikdo není tak důležitý jako vy sami...i když někdy třeba definitivně uzavřete nějakou kapitolu,nikdy na to nezapomenete a pak vám ji připomene úplně kreténní maličkost,kterou si náhodně dáte do souvislosti anebo někdo řekne něco co řekl někdy ten na koho chcete zapomenout.Proto ,nesnažte se na někoho zapomenout...STEJNĚ NA NĚJ NIKDY NEZAPOMENETE!!!!!!!!
Já sama se tu nestačím divit,jak píšu sprostě,ale co... vy to přežijete.
Jina moje drahá,já jsem ráda,že jsem za tebou včera byla,nějak podvědomě jsem to plánovala,ale bylo to příjemné povídání...taky jsi jediná,kdo mi neustále říká ať se na Aleše vykašlu a možná,že máš i pravdu,ale mě to stejně nedá,až ho uvidím,tak stejně neodolám...ono se těžko něčeho vzdáváš,když je to krásný,roztomilý a hlavně,když to zatím nemáš.Člověk chce vždycky to,co nemá a když to může mít,tak se zas nemůže rozhodnout, jestli to doopravdy chce.Určitě to znáš a jsem moc ráda,že jsi se odhodlala k tomu, čemu si se odhodlala....jé to zní divně,ale ty mi určitě rozumíš...
Až já se odhodlám k tomu, k čemu se chystám, budu taky ráda....:-D
Dnešní článek je plný vulgarismů a prapodivných vět,ale to mi přesto nevadí.Mějte se krásně a já za chvíli razím do autoškoly...přijede si pro mě můj ex a odveze mě tam...
To víte, já tím,že na své přátele nezapomínám, se přátelím i se svými ex...a znám hodně lidí,co to dělají stejně jako já....PÁČEK

How could this happen to me

10. dubna 2008 v 11:27 | Teri |  Texty
I open my eyes
I try to see but I'm blinded by the white light.
I can't remember how
I can't remember why
I'm lying here tonight
And I can't STAND the pain
And I can't make it go away
No I can't STAND the pain


*CHORUS*
How could this happen to me
I've made my mistakes
got nowhere to run
The night goes on as I'm fading away
I'm sick of this life
I just wanna scream
How could this happen to me

Everybody's screaming
I try to make a sound but no one hears me
I'm slipping off the edge
I'm hanging by a thread
I wanna start this over again
So I try to hold
On to a time when
Nothing mattered
And I can't explain
What happened and I can't erase the things that I've done
No I can't

*CHORUS*
How could this happen to me
I've made my mistakes
got nowhere to run
The night goes on as I'm fading away
I'm sick of this life
I just wanna scream
How could this happen to me

I've made my mistakes
got nowhere to run
The night goes on as I'm fading away
I'm sick of this life
I just wanna scream
How could this happen to me